HSBC İnternet Bankacılığı Nasıl Üye Olunur? Şifre Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı için HSCB hizmetleri banka tarafından yurt dışı altyapısından destek alınarak hazırlanmış ve oldukça güvenli hizmetler olarak ön plana çıkıyor. HSBC internet bankacılığı güvenlik altyapısı ile de kullanıcılarına güven veriyor.

HSBC İnternet Bankacılığı Nasıl Üye Olunur? Şifre Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı için HSCB hizmetleri banka tarafından yurt dışı altyapısından destek alınarak hazırlanmış ve oldukça güvenli hizmetler olarak ön plana çıkıyor. HSBC internet bankacılığı güvenlik altyapısı ile de kullanıcılarına güven veriyor.

HSBC İnternet Bankacılığı Nasıl Üye Olunur? Şifre Nasıl Alınır?
06 Ekim 2019 - 16:07

HSBC internet bankacılığı müşterileri internete ulaşabildikleri her yerde bir tıkla bütün bankacılık işlemlerini yapabiliyor ve internet bankacılığının hız ve düşük masraf gibi kolaylıklarından yararlanabiliyor.

HSBC İnternet Bankacılığına Nasıl Üye Olunur?

İnternet bankacılığı kullanmak üzere HSCB’ye kayıt olmak için banka şubelerine veya HSBC internet bankacılığı şubelerine başvurmak yeterli. İnternet bankacılığı kullanmak için banka müşterisi olmak ve bankada kayıtlı bir cep telefonu numarasının olması yeterli.

HSBC İnternet Bankacılığına Üye Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İnternet bankacılığı kullanmak isteyenlerden HSCB’nin aradığı şartlar içerisinde değişmez olanı banka müşterisi olmak. Zaten aslında HSCB’de hesabı olan veya banka ile çalışan herkes aynı zamanda HSBC internet bankacılığı müşterisi de sayılıyor. Bu kişilerin yapması gereken tek şey sadece bankaya başvurarak HSBC internet bankacılığı şifresi almak. Bundan sonra istedikleri tüm işlemleri rahatlıkla internet bankacılığı kanalı ile yapabiliyorlar.

HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı kullanmak üzere HSCB’den şifre almak için iki yol kullanılabilir:

 • HSBC internet bankacılığı kanalı,
 • HSBC şubeleri,

Burada özelikle HSBC internet bankacılığı kanalını kullanmak için mutlaka HSBC müşterisi olmak ve bankada kayıtlı bir cep telefonu numarası olması gerekiyor. Diğer yandan HSBC internet bankacılığı kullanmak isteyen ancak bankanın müşterisi olmayanlar herhangi bir HSBC şubesine giderek aynı anda hem hesap açtırıp hem de internet bankacılığı şifresi talep edebiliyor.

HSBC internet bankacılığı şifresinin alınmasını bazı şartları da var. Örneğin şifre asla kişinin doğum tarihi veya 1234 gibi birbirini talip eden rakamlar olamıyor. Diğer bir önlemde ise banka kullanıcılardan onlar istemese bile 6 ayda bir internet bankacılığı şifrelerinin değiştirilmesini istiyor.

HSBC İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?

İnternet bankacılığı kullanmak üzere HSCB sitesine girmek için banka müşterileri https://internet.hsbc.com.tr/UIApplication/CustomLogin/Retail.aspx?lang=TR linki üzerinden giriş yapabiliyor. Bu linkten giriş yapıldığında karşımıza çıkan ekranda kullanıcıdan kullanıcı adı veya TC kimlik numarası ile internet bankacılığı parolası isteniyor. Bu bilgiler girildikten sonra ise yeni bir ekran açılıyor ve aynı anda kullanıcının cep telefonuna gelen internet bankacılığı giriş kodunun buraya girilmesi isteniyor.

Tüm şifre ve kodlar girildikten sonra müşteri HSBC internet bankacılığı şubesine giriş yapmış oluyor ve istediği tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştiriyor. Burada ayrıca internet bankacılığı şubesinin açık unutulması ve bu sırada istenmeyen kişilerin şubeyi kullanmasının önüne geçebilmek adına hiçbir işlem yapmadan 1 dakika beklenmesi halinde sistem otomatik olarak şubeden çıkış yapıyor.

HSBC İnternet Bankacılığı Kanalı İle Neler Yapılabilir?

İnternet bankacılığı kullanmak isteyenlerin HSCB kanalı ile yapabileceği işlemler hemen hemen HSCB şubeleri ile aynı. İnternet bankacılığı müşterilerinin HSBC internet bankacılığı kanalı ile yapabileceği işlemler şu şekilde:

 • Yeni hesap açma, hesap kapama, vadeli mevduat hesabı açma veya vadeli mevduat bozma işlemleri,
 • Yurt içi para transferleri,
 • EFT para transferleri,
 • Yurt dışı yabancı para transferleri,
 • Kredi başvurusu,
 • Kredi kartı başvurusu ve başvuru sorgulama,
 • Kredi kullanımı,
 • MTV, gelir vergisi, kurumlar vergisi, emlak vergisi ve çevre ve temizlik vergisi gibi tüm vergi ödemeleri,
 • Trafik cezası OGS ve HGS ödemeleri,
 • Repo hesabı açmak,
 • Hisse senedi yatırım hesabı açmak,
 • Düzenli ödeme talimatı vermek,
 • Kredi kartı limit artırım talebi,
 • Ek hesap açma talebi,
 • Kredi veya kredi kartı borcu ödeme.

YORUMLAR

 • 0 Yorum