Halkbank Kredili Mevduat Hesabı

Halkbank’ın kredili mevduat hesabı “açık hesap” adı altında düzenlenmiştir. Bankada vadesiz hesabı bulunan kişilerin kartlarına tanımlanan özellikle kişiler Bank24 ATM’lerinden belirlenen limitler dahilinde Halkbank kredili mevduat hesabı ile para çekebilmektedir.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı

Halkbank’ın kredili mevduat hesabı “açık hesap” adı altında düzenlenmiştir. Bankada vadesiz hesabı bulunan kişilerin kartlarına tanımlanan özellikle kişiler Bank24 ATM’lerinden belirlenen limitler dahilinde Halkbank kredili mevduat hesabı ile para çekebilmektedir.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı
03 Ekim 2019 - 14:07

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Alınır?

Halkbank kredili mevduat hesabına başvurular SMS yoluyla Halkbank Diyalog kanalıyla, web üzerinden, banka şubeleri ve internet/mobil şube aracılığıyla alınmaktadır.

SMS üzerinden: Başvuruda “ACIKHESAP, T.C. Kimlik Numarası, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Limit” yazıldıktan sonra 3452’ye göndermek yeterlidir.

Web üzerinden: T.C. Kimlik numarası ile beraber doğum tarihini gün ay ve yıl olarak girmek telefon numarası yazmak ve güvenlik sorusunu yanıtlamak gerekmektedir.

İnternet/mobil şube üzerinden: Kişiler eğer internet bankacılığı kullanıcısı ise vadesiz hesaplarına sisteme giriş yapmalarının ardından krediler bölümünden açık hesap tanımlayabilirler.

Halkbank Diyalog ile: 0850 222 0 400 numarasını çevirip açık hesap talebinde bulunmak yeterlidir.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri

Halkbank’ın kredili mevduat hesabının özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Bank24 ATM’lerinden nakit ihtiyacını giderebilme
  • Havale/EFT işlemleri limit dahilinde yapabilme
  • Kredili mevduat hesabının bağlı bulunduğu vadesiz hesap üzerinden fatura ödeme (kredi kartı, elektrik, su, telefon, kredi borcu vb.)
  • Hesap eksiye düşmüşse hesaba para girdiği zaman eksi bakiye kapatılmaktadır.
  • Faizler hesap eksiye girdiği zaman işlemeye başlar ve aylık, 3 aylık talep doğrultusunda ödemelere yansır.

Bu hesaptan online veya Halkbank Diyalog ile yapılacak para çıkışları (EFT/Havale, fatura ödeme, sigorta ödeme vb.) internet bankacılığı kullanıcısı olmak ve Halkbank Diyalog şifresi bulunması gerekmektedir.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı İnternet Bankacılığı

Halkbank’ın kredili mevduat hesabı için İnternet bankacılığı sahibi olmak için parola alma butonuna tıklamak veya şifremi unuttum seçeneğini seçmek yeterlidir. Bundan sonrasında kart bilgileri ve şifresi girilerek şifre oluşturulmaktadır. Sonrasında sisteme parola ve T.C. Kimlik Numarası/müşteri numarası girildikten sonra telefona gelen tek kullanımlık şifreyi boş alana yazmak yeterli olacaktır.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Telefon Bankacılığı Şifresi

Halkbank KMH için Halkbank Diyalog şifresi almak için 0850 222 0 400’ü aramak yeterlidir. Sonrasında önce 3 sonra 1’i tuşladıktan sonra yeni şifre talep edilir. Bundan sonra kişiler güvenlik açısından uygun (önemli gün ve tarihler, cep telefonu ve ardışık sayılar olmamalı) bir şifreyi tuşlamaları gerekmektedir. Bu işlemden sonra Halkbank kredili mevduat hesabı için telefon bankacılığını kullanarak işlem yapabilirler.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Farkı

Halkbank’ın kredili mevduat hesabı farkı ile hesapta para bulunmasa bile borçları ödemek limitler dahilinde mümkündür. Ayrıca otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Kullanıma Kapatma

Halkbank’ın kredili mevduat ürününü kapatmak isteyen kullanıcılar Halkbank Diyalog hattı 0850 22 0 400’ü arayabilir veya kendilerine en yakın olan banka şubelerine gidebilirler. Taleplerini ilettikleri anda hesaptaki eksi bakiyenin ödenmesi ile beraber hesap kullanıma kapanacaktır.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma

Halkbank kredili mevduat hesabının limitini artırmak için kişilerin borçlarını düzenli ödüyor olmaları ve gelirlerine uygun bir limit talep ediyor olmaları gerekmektedir. Bundan sonra kişiler limit artırma taleplerini Halkbank Diyalog numarası 0850 222 0 400’ü arayarak, ATM üzerinden ve banka şubelerinden iletebilmektedir. Talebin uygun bulunması halinde limit artırma işlemi anında onaylanacaktır.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Faizler

Halkbank kredili mevduat hesabı faizleri 100 TL kullanımlarda günlük 8 kr ödenmektedir. Bu Banka Sigorta Muamele Vergisi ve Kredi Kaynak Destekleme Fonu Vergisi uygulanmamış halidir. Toplamda %2’lik bir faiz oranı mevcuttur. Ek olarak bankanın tüm hesaplar için bir kişiden tek bir seferde talep ettiği hesap işletim ücreti de Halkbank kredili mevduat hesabı için de uygulanmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum