Garanti BBVA Kredi Kartı Başvuru 2020

Garanti BBVA’nın kredi kartlarına başvuru yapmak için sadece TC kimlik numarası bile yeterli oluyor. Garanti BBVA kredi kartı banka müşterileri veya banka müşterisi olmayanlar için kısa sürede sonuçlanıyor.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvuru 2020

Garanti BBVA’nın kredi kartlarına başvuru yapmak için sadece TC kimlik numarası bile yeterli oluyor. Garanti BBVA kredi kartı banka müşterileri veya banka müşterisi olmayanlar için kısa sürede sonuçlanıyor.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvuru 2020
05 Ekim 2019 - 20:02

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA’nın kredi kartlarına başvurmak için aşağıdaki yollar izlenebilir:

 • www.garantibbva.com.tr internet sitesi üzerinden bireysel bankacılık sayfası içinde yer alan “kredi kartı başvurusu” sayfasından kimlik bilgileri ile,
 • Garanti BBVA internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden,
 • Garanti BBVA şubelerinden,
 • Garanti BBVS telefon bankacılığı kanalı ile.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Garanti BBVA’nın kredi kartlarına başvurmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibi:

Bankanın müşterisi olup kredi kartı talep edenlerden;

 • Şayet kredi notu ve kredi kartı limitleri dahilinde kredi kartı isteniyorsa hiçbir belge talep edilmez.
 • Müşteri kişisel kredi kartı limit toplamının üzerinde bir kredi kartı talep ediyorsa bu durumda müşteriden gelirinde artış olduğunu gösteren gelir belgesi talep edilir.

Banka müşterisi olmayıp kredi kartı başvurusu yapanlardan;

 • Kimlik belgesi,
 • Maaş bordrosu ve çalışma belgesi,
 • Gelir tablosu ve vergi levhası,
 • Tapu, araç ruhsatı veya varsa diğer taşınmazlara ait evraklar.

Bonus kart sahibi olanların bankanın mevduat hesabı müşterisi olma zorunluluğu yoktur. İsterse kişiler kimlik ve gelir belgesi ile Garanti kredi kartına başvurup sadece kredi kartı sahibi olabilirler.

Garanti BBVA Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Garanti BBVA’nın kredi kartlarının müşteri limitleri aşağıdaki şekilde belirlenir:

 • Kart limitini belirleyen ilk faktör müşterinin aylık veya yıllık belgelenebilir durumdaki geliridir.
 • Diğer yandan müşterinin kredi notu da limiti etkileyen çok önemli bir faktördür zira kredi puanı çok yüksek olan bir müşteri aylık gelirinin çok üzerinde kredi kartı limitine sahip olabilir.
 • Düzenli gelir dışındaki taşınmazlar, ev, arsa veya işyeri gibi varlıklar da müşterinin gelir kaynağı olarak değerlendirilip kredi kartı limitini arttırabilir.
 • Müşterinin gelirinden bağımsız meslek kodu da kredi kartı limitini etkiler. Örneğin doktorlar, diş hekimleri veya öğretim üyeleri kayıtlı maaşlarının çok çok üzerinde kredi kartı limitleri kullanabilirler.

Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı

Bonus kredi kartının özelliği alışverişlerde kazandırdığı bonus adı altındaki para puanlar ile müşterilerine daha fazla kazandırma amacında olması. Garanti BBVA kredi kartı seçenekleri içinde en çok kullanılan kart bonus karttır.

Bonus kart yıllık kullanım ücreti klasik bonus kart ile Premium bonus kartlar arasında 124 ile 162 TL arasında değişir. Ek kart yıllık ücreti ise 62 ile 81 TL arasındadır.

Garanti BBVA Shop&Fly Kredi Kartı

Shop&Fly kredi kartının özelliği alışveriş puanlarını uçak veya otel gibi seyehat amaçlı alışverişlerde yüksek değerde kazandırmasıdır. Shop&Fly sahipleri 1 TL lik alışveriş karşılığı olarak 1 mil kazanırken Shop&Fly American Exptress sahipleri 1,5 mil kazanırlar.

Milleri kullanırken ise 100 mil 1 TL olarak kullanılır. Ancak buradaki mil THY mil programında mil ile eşdeğer değildir.

Garanti BBVA Miles&Smiles Kredi Kartı

Miles&Smiles kredi kartının özelliği THY miles&smiles mil programı ile ortak kullanılıyor olmasıdır. Dolayısıyla miles&smiles kredi kartı aynı zamanda TK numaralı THY miles&smiles kartı yerine de geçer. Diğer yandan miles&smiles kredi kartı alışverişlerden gerçek THY mili kazandırır.

Garanti BBVA American Express Kredi Kartı

American Express kredi kartının özelliği miles&smiles kredi kartına bağlı olarak verilmesi ve alışverişlerden özellikle American Express üyesi işyerlerinden yapıldığı zaman çok daha yüksek THY mili kanzandırmasıdır. Garanti BBVA kredi kartı alırken miles&smiles kredi kartı alanlara bu kart otomatik olarak yollanır.

YORUMLAR

 • 0 Yorum