Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı açmak üzere Denizbank’a başvurmak isteyenler Denizbank şubelerinde vadesiz mevduat hesaplarına kredili mevduat hesabı bağlatabilir.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı açmak üzere Denizbank’a başvurmak isteyenler Denizbank şubelerinde vadesiz mevduat hesaplarına kredili mevduat hesabı bağlatabilir.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı
02 Ekim 2019 - 15:12

Denizbank kredili mevduat hesabı belirlenen limitler dahilinde kişilere 30 güne kadar nakit kullanım imkanı tanıyor.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank’ta kredili mevduat hesabı açmak için Denizbank şubelerine giderek veya alternatif bankacılık kanallarından başvuru yapabilir. Kredili mevduat hesabı açmak için vadesiz hesap sahibi olmak ve banka müşterisi olmak gerekiyor. Açılacak olan kredili mevduat hesabı da bu vadesiz hesap altında açılarak doğrudan ona bağlanıyor. Vadesiz hesap kapatılırsa bu durumda kredili mevduat hesabı da kapatılıyor. Kişinin bankada birden fazla vadesiz hesabı olsa bile sadece tek bir kredili mevduat hesabı olması mümkün oluyor.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Kimler Açabilir?

Denizbank’ta kredili mevduat hesabı açabilecek kişiler aşağıdaki gibi:

 • Denizbank ticari bankacılık müşterileri,
 • Denizbank bireysel bankacılık müşterileri,
 • Denizbank tarımsal ve KOBİ bankacılığı müşterileri,
 • 18 yaşından büyükler,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları.

Denizbank kredili mevduat hesabı açacak kişilerin mutlaka bankada hesabının olması şart. Diğer yandan kredili mevduat hesabı bankada hesabı olsa bile 18 yaşından küçükler veya kısıtlılar tarafından açılamıyor. Bunun sebebi ise bir ödememe durumu söz konusu olursa hesabın yasal takibe düşebilme ihtimalinin olması.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Denizbank’ın kredili mevduat hesabı faturasının son ödeme gününü kaçırmak istemeyen veya yolda herhangi bir yerde yanında nakit para olmadan kaldığında o anlık ihtiyacını karşılamak isteyen kişiler için ideal bir uygulama. Kredili mevduat hesabı eksi bakiyesinin 30 günde kapanması lazım ve zaten 30 gün boyunca düşük tutarlara çok cüzi bir faiz işliyor.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabına Uygulanan Faiz Oranları Nedir?

Denizbank’ta kredili mevduat hesabı açanlara uygulanan faizler kredili mevduat faizi ve gecikme faizli olarak ikiye ayrılır. Gecikme faizi şayet kredili mevduat hesabı 30 günden fazla ekside kalırsa ekside kalan tutara aylık bazda 2,4 oranında günlük olarak yansıtılır. Örnek olarak kredili mevduat hesabından 3000 TL çekildiğinde farklı günlerde ödenmesi halinde aşağıdaki faizler işler:

 • Kredili mevduat hesabından çekilen 3000 TL paranın 1 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 3.002,40 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 3000 TL paranın 3 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 3.007,20 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 3000 TL paranın 7 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 3.016,80 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 3000 TL paranın 10 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 3.024,00 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 3000 TL paranın 15 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 3.036,00 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 3000 TL paranın 20 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 3.048,00 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 3000 TL paranın 30 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 3.072,00 TL ödenecektir.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Limitleri Nelerdir?

Denizbank’ta kredili mevduat hesabı açanların hesap limitleri öncellikle kişilerin kredi limitlerinin üzerinde olamaz. Denizbank kredili mevduat hesabı limiti her ne kadar talebe bağlı olarak arttırılabilir olsa da genel prensip itibariyle kişinin acil ortaya çıkabilecek nakit para ihtiyacını karşılamaya yetmesi veya ödenmemiş faturalarını ödeyebilmesi yeterli olacaktır. Normal şartlar altında Denizbank kredili mevduat hesabı limiti 1.000 TL gibi belirleniyor ancak zaman içinde bu hesap sahibi tarafından arttırılabiliyor.

YORUMLAR

 • 0 Yorum