Cepteteb Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı açmak üzere Cepteteb’e başvurmak isteyenlerin herhangi bir TEB şubesine giderek KMH talebinde bulunması yeterli.

Cepteteb Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı açmak üzere Cepteteb’e başvurmak isteyenlerin herhangi bir TEB şubesine giderek KMH talebinde bulunması yeterli.

Cepteteb Kredili Mevduat Hesabı
02 Ekim 2019 - 12:04

Cepteteb kredili mevduat hesabı TEB’de vadesiz mevduat hesabı olanların hesaplarına bağlanan ve günlük faiz işleyen bir hazır kredi türüdür.

Cepteteb Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Cepteteb’de kredili mevduat hesabı açmak için tüm TEB şubelerinden veya internet bankacılığı veya mobil bankacılık gibi alternatif bankacılık kanallarından başvuru yapabiliyor. Başvuru sonrası şayet kişinin yeterli kredi limiti varsa hemen hesabına kredili mevduat tanımlanıyor. Kredili mevduat hesabı ana hesaba bağlı çalışan bir hesap ve bağımsız bir vadeli mevduat hesabı gibi ayrı olarak acıması ve kullanılması söz konusu değil.

Cepteteb Kredili Mevduat Hesabı Kimler Açabilir?

Cepteteb’de kredili mevduat hesabı açabilecek kişiler bankanın aşağıdaki tipteki müşterileri olabilir:

 • Bireysel bankacılık müşterileri,
 • Özel bankacılık müşterileri,
 • KOBİ bankacılığı müşterileri,
 • Kurumsal bankacılık müşterileri.

Cepteteb kredili mevduat hesabı müşteri gurubu ne olursa olsun müşterinin vadesiz mevduat hesabına ek olarak sunulmuş bir kredi niteliğinde. Ancak bu kredi ihtiyaç kredisi gibi olmaktan daha çok kısa süreli bir hazır para olarak düşünülebilir.

Cepteteb Kredili Mevduat Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Cepteteb’in kredili mevduat hesabı düşük faiz oranı ve günlük faiz işlemesi sebebi ile daha avantajlı bir hesap türü. Zira örneğin kredili mevduat hesabından belli bir miktarda para çeken kişi bu parayı 5 gün sonra hesabına geri yatırdığında sadece 5 günlük faiz ödüyor. Diğer yandan bu hesap bir hazır kredi niteliğinde olmasına rağmen kullanılması için uygulanan günlük faiz haricinde hiçbir komisyon, tahsis ücreti vb. söz konusu değil. Dolayısıyla küçük tutarlarda krediye göre daha avantajlı olabiliyor.

Cepteteb Kredili Mevduat Hesabına Uygulanan Faiz Oranları Nedir?

Cepteteb’de kredili mevduat hesabı açanlara uygulanan faizler diğer bankalara benzer şekilde aylık olarak %2’den başlamakta ve gecikme faizleri söz konusu olduğunda %2,4’lere kadar yükselmektedir.  Örnek olarak kredili mevduat hesabından 2000 TL para kullanılması halinde farklı günlerde ödeme yapıldığında aşağıdaki tutarlar ödenecektir:

 • Kredili mevduat hesabından çekilen 2000 TL paranın 1 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 2.001,60 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 2000 TL paranın 3 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 2.004,80 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 2000 TL paranın 7 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 2.011,20 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 2000 TL paranın 10 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 2.016,00 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 2000 TL paranın 15 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 2.024,00 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 2000 TL paranın 20 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 2.032,00 TL ödenecektir.
 • Kredili mevduat hesabından çekilen 2000 TL paranın 30 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 2.048,00 TL ödenecektir.

Cepteteb Kredili Mevduat Hesabı Limitleri Nelerdir?

Cepteteb’de kredili mevduat hesabı açanların hesap limitleri kişilerin acil ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek seviyede belirleniyor. Cepteteb kredili mevduat hesabı için yüksek limit belirlenmemesinin bir sebebi de bu hazır kredi tutarının boş yere müşterinin genel kredi limitini işgal etmemesi sebebi. Diğer yandan kredili mevduat hesabı bir ihtiyaç kredisi gibi uzun vadeli olmadığı için banka müşterilerinin daha yüksek ve uzun vadeli para taleplerinde kredili mevduat hesabı yerine bireysel ihtiyaç kredisinden yararlanması daha doğru olacaktır.

YORUMLAR

 • 0 Yorum